Mokosz

Mokosz

Mokosz (2014.VI) – Starosłowiańska bogini zwana wilgotną matką Ziemią. Boginią tkactwa, urodzaju, płodności, seksualności oraz powodzenia materialnego a także opiekunką kobiet. Do jej atrybutów należał mak – symbol płodności i miłości cielesnej, oraz pająk i wrzeciono – którymi snuła nić losu. Deszcz sprowadzający urodzaje nazywano mlekiem Mokoszy. Moją Mokoszę wstawiłem (dosłownie) w pełną gamę jej symboli, od graficznego, który dla wprawnego badacza objawi się w kształcie tła i rytów, przez kołowrót i nić przeznaczenia, skończywszy na kroplach mleka, ziarenkach maku i horyzoncie urodzajnej Ziemi pod jej łonem. W niektórych przekazach, Mokosz jest przedstawiania z warkoczem natomiast według mnie warkocz jest sprzeczny z aktem seksualnym, więc idąc pod prąd z niektórymi apologetami moja Mokosz ma rozpuszczone i zmysłowe włosy 🙂

Ze względu na serię zniszczeń ceramiki przez pewną firmę kurierską, której nazwy z litości nie wymienię, postanowiłem prawie rok temu wycofać Panteon Bogów Słowiańskich ze sprzedaży. W międzyczasie zastanawiałem się czy poddać się kurierom czy też utrudnić im dewastację? Wybrałem tę drugą opcję, więc opakowanie zostało powiększone a płaskorzeźby zabezpieczone kilkunastoma metrami folii bąbelkowej. Dlatego cena składająca się na przesyłkę płaskorzeźb słowiańskich z ceramiki wynosi 30 zł. Możliwy jest również zakup poprzez portal ALLEGRO, gdzie możecie nabyć płaskorzeźby wygodniej ze względu na narzędzia płatnicze ale za to z prowizją.

Płaskorzeźba została wykonana z gliny wypalanej przez 7 godzin w temperaturze 1200̊C, zatem jest odporna na warunki atmosferyczne. Jej żywotność, wykluczając szkodliwe działania mechaniczne to 2000-3000 lat!

Zainteresowanych bieżącymi wydarzeniami i nowościami, serdecznie zapraszam na swój facebook’owy profil Slavic Mythology by Darius von Fluder.

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:

ŚREDNICA: 50 cm

WAGA: 1400-2000g

Produkt: dostępny

Cena: 250 zł

JESTEŚ ZAINTERESOWANA/ZAINTERESOWANY ZAKUPEM? NAPISZ DO MNIE

napisz