Siem

Siem

Siem (2013.VI) – W mitologii Słowian, opiekun domostwa i rodziny. Opisywany był jako skrzydlate stworzenie o głowie psa i skrzydłach orła. Etymologia jego imienia wywodzi się z rosyjskiego ”siemja” czyli rodzina.

Wizerunkiem jaki zastosowałem do odwzorowania postaci Siema, był mój dobry przyjaciel pies Kserkses vel Sars. Dobry duch i druh. Jeden z równoprawnych członków w domu rodzinnym. Razem przeszliśmy kilkaset kilometrów szlaków Beskidu Śląskiego i Małego. Podobnie jak spotkało to wielu przedstawicieli jego płci tylko, że z gatunku homosapiens, do zguby doprowadziła kobieta a dokładniej suka, której właściciel postanowił go otruć za wieczorne smolenie cholewek. Zapewne poza swoim wizerunkiem i bogatym życiorysem, pozostawił po sobie mnóstwo potomstwa! Żył lat 12…

Ze względu na serię zniszczeń ceramiki przez pewną firmę kurierską, której nazwy z litości nie wymienię, postanowiłem prawie rok temu wycofać Panteon Bogów Słowiańskich ze sprzedaży. W międzyczasie zastanawiałem się czy poddać się kurierom czy też utrudnić im dewastację? Wybrałem tę drugą opcję, więc opakowanie zostało powiększone a płaskorzeźby zabezpieczone kilkunastoma metrami folii bąbelkowej. Dlatego cena składająca się na przesyłkę płaskorzeźb słowiańskich z ceramiki wynosi 30 zł. Możliwy jest również zakup poprzez portal ALLEGRO, gdzie możecie nabyć płaskorzeźby wygodniej ze względu na narzędzia płatnicze ale za to z prowizją.

Płaskorzeźba została wykonana z gliny wypalanej przez 7 godzin w temperaturze 1200̊C, zatem jest odporna na warunki atmosferyczne. Jej żywotność, wykluczając szkodliwe działania mechaniczne to 2000-3000 lat!

Zainteresowanych bieżącymi wydarzeniami i nowościami, serdecznie zapraszam na swój facebook’owy profil Slavic Mythology by Darius von Fluder.

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:

ŚREDNICA: 50 cm

WAGA: 1400-2000g

Produkt: dostępny

Cena: 240 zł

JESTEŚ ZAINTERESOWANA/ZAINTERESOWANY ZAKUPEM? NAPISZ DO MNIE

napisz