Maska etniczna Djiginabu inspirowana jest drewnianą, papuaską figurą kultową, przedstawiającą ducha lub przodka rodu z Djiginabu w północnym Marpiku. Prowincja Marpik położona jest w południowej części Gór Prince Alexander. Mimo iż obejmuje bardzo mały, o trudnych do wyznaczenia granicach obszar, stanowi – obok o wiele większego regionu nad środkowym Sepikiem – najważniejsze centrum sztuki całego okręgu Sepik. Pod względem stylu wyróżnia się przede wszystkim zadziwiającym bogactwem form w sferze sztuki kultowej. Najpopularniejszymi motywami są tu ludzie, ptaki, i węże. Sporadycznie pojawiają się i inne zwierzęta, które – zwłaszcza w reliefach – występują często w zaskakujących kombinacjach. Ściśle powiązane z poszczególnymi rodami dzieła sztuki, używane są zwłaszcza w obrzędach wtajemniczenia i obrzędach żniwnych.
PARAMETRY:
WYSOKOŚĆ – 27cm
SZEROKOŚĆ – 7,5cm
WAGA – 0,5kg
Maska etniczna Djiginabu, została wykonana z gliny wypalanej w dwóch cyklach. Pierwszym (wypał biskwitowy) w temperaturze 900̊C przez 6 godzin, oraz drugim (ostry wypał) w temperaturze 1200̊C przez 7 godzin. Proces ten sprawia, że jest w maksymalnym stopniu odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Przewidywalna żywotność tej ceramiki, wykluczając szkodliwe działania mechaniczne to 2000-3000 lat!
Jeśli chcesz na bieżąco mieć wieści z mojej pracowni to zapraszam na swój facebook’owy fanpage Dariusz Fluder – Sculpture Artist. Natomiast po informację o mojej skromnej osobie zapraszam do lektury BIOGRAFII 🙂
UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83
Na SPECJALNE zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów i w dowolnej technice, która by Państwu odpowiadała najbardziej.
Status: dostępny na zamówienie
Cena: napisz/zadzwoń
Do śledzenia NOWOŚCI, WYDARZEŃ, etapów TWORZENIA, Zapraszam na Facebook lub Tweeter