Swaróg

Swaróg

Swaróg, Swarog (2012.IX) – jeden z naczelnych bóstw słowiańskiego panteonu. Bóg słońca, nieba, ognia i kowalstwa, patron czynności agrarnych. W słowiańszczyźnie wschodniej zwany jako ’Swarog’, zachodniej ’Swaróg’ a jego odpowiednikiem w mitologii greckiej był Hefajstosa.

W kulturze Słowian przeżywanie słonecznej wędrówki po nieboskłonie było głębokie i pełne czci. Wschód witano zdejmując nakrycie głowy a także poranną modlitwą zanoszoną wprost do boga słońca. W wierzeniach wschodnich Słowian Swarog był ‘bogiem bogów’.

Ze względu na serię zniszczeń ceramiki przez pewną firmę kurierską, której nazwy z litości nie wymienię, postanowiłem prawie rok temu wycofać Panteon Bogów Słowiańskich ze sprzedaży. W międzyczasie zastanawiałem się czy poddać się kurierom czy też utrudnić im dewastację? Wybrałem tę drugą opcję, więc opakowanie zostało powiększone a płaskorzeźby zabezpieczone kilkunastoma metrami folii bąbelkowej. Dlatego cena składająca się na przesyłkę płaskorzeźb słowiańskich z ceramiki wynosi 30 zł. Możliwy jest również zakup poprzez portal ALLEGRO, gdzie możecie nabyć płaskorzeźby wygodniej ze względu na narzędzia płatnicze ale za to z prowizją.

Płaskorzeźba została wykonana z gliny wypalanej przez 7 godzin w temperaturze 1200̊C, zatem jest odporna na warunki atmosferyczne. Jej żywotność, wykluczając szkodliwe działania mechaniczne to 2000-3000 lat!

Zainteresowanych bieżącymi wydarzeniami i nowościami, serdecznie zapraszam na swój facebook’owy profil Slavic Mythology by Darius von Fluder.

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:

ŚREDNICA: 50 cm

WAGA: 1400-2000g

Produkt: dostępny

Cena: 240 zł

JESTEŚ ZAINTERESOWANA/ZAINTERESOWANY ZAKUPEM? NAPISZ DO MNIE

napisz