Swaróg

bogowie słowian bogowie słowiańscy ceramika płaskorzeźba sztuka dzieło mitologia pogaństwo polska rodzimowiercy

Swarog

Swaróg, Swarog (2012.IX) – jeden z naczelnych bóstw słowiańskiego panteonu. Bóg słońca, nieba, ognia i kowalstwa, patron czynności agrarnych Słowian. W słowiańszczyźnie wschodniej zwany jako ’Swarog’, zachodniej ’Swaróg’. Odpowiednik greckiego boga Hefajstosa.

W kulturze Słowian przeżywanie słonecznej wędrówki po nieboskłonie było głębokie i pełne czci. Wschód witano zdejmując nakrycie głowy, a także poranną modlitwą zanoszoną wprost do boga słońca. W wierzeniach wschodnich Słowian Swarog był ‘bogiem bogów’.

Płaskorzeźba jest moim autorskim projektem. Została wykonana z gliny szamotowej. Przeznaczona do zawieszenia na ścianie.

Płaskorzeźba została wykonana z gliny wypalanej przez 7 godzin w temperaturze 1200̊C. Jest odporna na warunki atmosferyczne. Jej żywotność, wykluczając szkodliwe działania mechaniczne to 2000-3000 lat! Jeśli chcesz na bieżąco mieć wieści z mojej pracowni to zapraszam na swój facebook’owy fanpage Slavic Mythology by Darius von Fluder. Natomiast po informację o mojej skromnej osobie zapraszam do lektury BIOGRAFII 🙂

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:

ŚREDNICA: 50 cm

WAGA: 1400-2000g

Status: dostępna 1 sztuka

Cena: 330 zł

JEŚLI CHCESZ KUPIĆ ⇒NAPISZ DO MNIE ⇒ godsslavic@gmail.com

Wysyłka

Panteon bóstw i demonów słowiańskich tworzę od 2012 roku. W związku z czym musiałem się mierzyć z problemami dotyczącymi bezpiecznego dostarczenia płaskorzeźb do klientów. W tym czasie wiele bóstw zginęło z rąk kurierów… Aby wygrać tą wojnę musiałem podjąć szereg zabiegów, które przyniosły oczekiwany skutek i dzisiaj moi bogowie bezpiecznie docierają nawet w najdalsze zakątki naszej planety! Zaprzyjaźniona firma wykonuje specjalnie opracowane dla mnie opakowania z tektury pięciowarstwowej a bufor pomiędzy pudłem a płaskorzeźbą stanowi około 20 metrów foli bąbelkowej.