Benin

maska etniczna naścienna ceramiczna gliniana

Maska etniczna Benin, została stworzona pod wpływem inspiracji wywołanej sztuką afrykańskiego Królestwa BENINU. Oryginał, którym się inspirowałem wykonany był z kości słoniowej i przedstawiał podobiznę jednego z władców Królestwa. Sztuka benińska, charakteryzowała się wyjątkową precyzją wykonania (tzw. sztuka dworska)

Dwór królestwa Beninu wspierał dwie gildie artystów, którzy tworzyli arcydzieła z brązu i kości słoniowej. Królestwo założone około 900 roku, do XV wieku rozrosło się, obejmując obszar wielkości Nowej Anglii, z ponad 2 milionami poddanych. W okresie ekspansywnego handlu lokalnego i międzynarodowego król Oba, zamówił olśniewający zestaw rzeźb, aby uczcić jego rosnący sukces i upamiętnić wcześniejszych królów.

PARAMETRY:

WYSOKOŚĆ: 36cm

SZEROKOŚĆ: 18,5cm

WAGA: 960-1000g

Maska etniczna Benin, została wykonana z gliny wypalanej w dwóch cyklach. Pierwszym (wypał biskwitowy) w temperaturze 900̊C przez 6 godzin, oraz drugim (ostry wypał) w temperaturze 1200̊C przez 7 godzin. Proces ten sprawia, że jest w maksymalnym stopniu odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Przewidywalna żywotność tej ceramiki, wykluczając szkodliwe działania mechaniczne to 2000-3000 lat!

Jeśli chcesz na bieżąco mieć wieści z mojej pracowni to zapraszam na swój facebook’owy fanpage Dariusz Fluder – Sculpture Artist. Natomiast po informację o mojej skromnej osobie zapraszam do lektury BIOGRAFII 🙂

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Na SPECJALNE zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów i w dowolnej technice, która by Państwu odpowiadała najbardziej.

Status: dostępny na zamówienie

Cena: napisz/zadzwoń

Do śledzenia NOWOŚCI, WYDARZEŃ, etapów TWORZENIA, Zapraszam na Facebook lub Tweeter