Ramu

maska etniczna naścienna ceramiczna gliniana
maska etniczna naścienna ceramiczna gliniana maska etniczna naścienna ceramiczna gliniana maska etniczna naścienna ceramiczna gliniana maska etniczna naścienna ceramiczna gliniana

Maska etniczna Ramu przedstawia zoomorficzny wizerunek przodka (bwongogo). Jest formą kultu przodków, mającego zapewnić ich ochronę. Używana była przez mężczyzn do rytualnych tańców mających zapewnić pomyślne żniwa, połowy, polowanie a dawniej zwycięską wojnę.

Równina zalewowa rzek Sepik i Ramu w Papui-Nowej Gwinei jest jednym z najbardziej dziewiczych miejsc na Świecie. Mieszkańcy obszaru Sepik-Ramu, tworzyli w tym środowisku niezwykłe dzieła sztuki będące dziś jedną z ważniejszych części dziedzictwa ludzkości.

Ich Świeckie jak i duchowe aspekty życia przesycone były wymyślną kreatywnością, Wspaniałe domy zdobione totemicznymi rzeźbami z drewna i włókien czy maski i posągi przodków, których zadaniem była interwencja w zaświatach. Również przedmioty codziennego użytku zdobione były bardzo pomysłowymi wzorami wizualnymi.

Papuasi strzegli swoich świętości przez pokolenia aż do nadejścia chrześcijaństwa i handlu ze światem zewnętrznym.

PARAMETRY:

WYSOKOŚĆ – 45cm

SZEROKOŚĆ – 23cm

WAGA – 2kg

Maska etniczna Ramu, została wykonana z gliny wypalanej w dwóch cyklach. Pierwszym (wypał biskwitowy) w temperaturze 900̊C przez 6 godzin, oraz drugim (ostry wypał) w temperaturze 1200̊C przez 7 godzin. Proces ten sprawia, że jest w maksymalnym stopniu odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Przewidywalna żywotność tej ceramiki, wykluczając szkodliwe działania mechaniczne to 2000-3000 lat!

Jeśli chcesz na bieżąco mieć wieści z mojej pracowni to zapraszam na swój facebook’owy fanpage Dariusz Fluder – Sculpture Artist. Natomiast po informację o mojej skromnej osobie zapraszam do lektury BIOGRAFII 🙂

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Na SPECJALNE zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów i w dowolnej technice, która by Państwu odpowiadała najbardziej.

Status: dostępny na zamówienie

Cena: napisz/zadzwoń

Do śledzenia NOWOŚCI, WYDARZEŃ, etapów TWORZENIA, Zapraszam na Facebook lub Tweeter