Ramu

Maska etniczna Ramu przedstawia zoomorficzny wizerunek przodka (bwongogo). Jest formą kultu przodków, mającego zapewnić ich ochronę. Używana była przez mężczyzn do rytualnych tańców mających zapewnić pomyślne żniwa, połowy, polowanie a dawniej zwycięską wojnę.

Równina zalewowa rzek Sepik i Ramu w Papui-Nowej Gwinei jest jednym z najbardziej dziewiczych miejsc na Świecie. Mieszkańcy obszaru Sepik-Ramu, tworzyli w tym środowisku niezwykłe dzieła sztuki będące dziś jedną z ważniejszych części dziedzictwa ludzkości.

Ich Świeckie jak i duchowe aspekty życia przesycone były wymyślną kreatywnością, Wspaniałe domy zdobione totemicznymi rzeźbami z drewna i włókien czy maski i posągi przodków, których zadaniem była interwencja w zaświatach. Również przedmioty codziennego użytku zdobione były bardzo pomysłowymi wzorami wizualnymi.

Papuasi strzegli swoich świętości przez pokolenia aż do nadejścia chrześcijaństwa i handlu ze światem zewnętrznym.

PARAMETRY:

WYSOKOŚĆ – 45cm

SZEROKOŚĆ – 23cm

WAGA – 2kg

Maska etniczna Ramu, została wykonana z gliny wypalanej w dwóch cyklach. Pierwszym (wypał biskwitowy) w temperaturze 900̊C przez 6 godzin, oraz drugim (ostry wypał) w temperaturze 1200̊C przez 7 godzin. Proces ten sprawia, że jest w maksymalnym stopniu odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Przewidywalna żywotność tej ceramiki, wykluczając szkodliwe działania mechaniczne to 2000-3000 lat!

Jeśli chcesz na bieżąco mieć wieści z mojej pracowni to zapraszam na swój facebook’owy fanpage Dariusz Fluder – Sculpture Artist. Natomiast po informację o mojej skromnej osobie zapraszam do lektury BIOGRAFII 🙂

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Na SPECJALNE zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów i w dowolnej technice, która by Państwu odpowiadała najbardziej.

Status: dostępny na zamówienie

Cena: napisz/zadzwoń

Do śledzenia NOWOŚCI, WYDARZEŃ, etapów TWORZENIA, Zapraszam na Facebook lub Tweeter