Amfitryta i Delfin

rzeźba z metalu dariusz fluder
kobieta z delfinem rzeźba pod wodą kobieta rzeźba z metalu dariusz fluder rzeźba z metalu dariusz fluder naga gracka bogini z delfinem akt kobieta z delfinem

Αμφιτρίτη με το δελφίνι (2017-2019) / Amfitryta i delfin (2017-2019) rzeźba z metalu.

Amfitryta

Inspiracją do wykonania prezentowanej rzeźby, była mitologiczna Amfitryta z mitologii greckiej. Bogini morza, żona Posejdona. Wraz z mężem sprawowała władzę nad morzami, jednocześnie będąc uosobieniem piękna morza. Potrafiła także przemieniać ludzi w potwory morskie.
Głównym atrybutem Amfitryty był delfin.

W mojej rzeźbie chciałem uchwycić ułamek sekundy, który zawiera jej jedność z morzem. Oryginalną urodę istoty wodnej ale i pięknej młodej kobiety mającej w sobie demoniczną moc, którą zraniona potrafi wykorzystać.

Delfin

Również nie bez znaczenia jest rzeźba delfina, ssaka będącego pośrednikiem pomiędzy światem lądowym i morski. Istoty przynoszącej szczęście starożytnym żeglarzom i bojaźń przed gniewem bogów u rybaków w przypadku złowienia.
Instalację wykonałem z czarnej blachy stalowej, w technologii którą wypracowałem od pierwszych rzeźb figuratywnych. Całość osadziłem na postumencie z naturalnego marmuru. Amfityta powstała w 2017 roku, delfin w 2019.

W swoich autorskich rzeźbach z metalu, unikam oczywistości czy też aktualnych trendów. Przede wszystkim stawiam na oryginalność i niepowtarzalność aby mój wysiłek nie zginął w tłumie projektów innych twórców czy też rzemieślników. Właśnie unikalność i charakterystyczny styl moich prac gwarantują Państwu wzrost ich wartości z biegiem lat. Rzeźba z metalu „Amfitryta i delfin” jest częścią tego rozrastającego się dorobku twórczego a więcej o mnie znajdziecie Państwo w moim biogramie

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:

WAGA: 200 kg

WYSOKOŚĆ: 240 cm

DŁUGOŚĆ: 240 cm

SZEROKOŚĆ: 90 cm

Na SPECJALNE zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów i w dowolnej technice, która by Państwu odpowiadała najbardziej.

Dopasowuje także projekty do zaproponowanego budżetu klienta. Jest to popularna forma zwłaszcza w przypadku instytucji samorządowych czy stowarzyszeń.

Odległość do potencjalnego klienta nie ma znaczenia. Moje rzeźby z metalu można zobaczyć na żywo w Bielsku-Białej i Kozach, ale znalazły swoje miejsca także u wielu kolekcjonerów w całej Polsce, Europie, Ameryce Północnej czy Australii.

Status: dostępny (prezentacja: showroom firmy MEUstone, Bielsko-Biała ul. Piekarska 177)