Blaszany Baboma

rzeźba z metalu dariusz fluder posążek afrykański fetysz nowoczesny scrap art afryka
rzeźba z metalu dariusz fluder posążek afrykański fetysz nowoczesny scrap art afryka rzeźba z metalu dariusz fluder posążek afrykański fetysz nowoczesny scrap art afryka rzeźba z metalu dariusz fluder posążek afrykański fetysz nowoczesny scrap art afryka rzeźba z metalu dariusz fluder posążek afrykański fetysz nowoczesny scrap art afryka

rzeźba z metalu Blaszany Baboma (2014.III) to metalowy fetysz oraz blaszana autorska interpretacja fetysza z kongijskiego plemienia Baboma. Rzeźby tego plemienia wyróżniają się m.in. płaskimi głowami w kształcie rombu lub koła. Pierwowzór znajduje się obecnie w zbiorach Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Blaszany Baboma został stworzony na podstawie drewnianego fetysza, którego okułem blachą. Podobnie jak w przypadku pracy ‘Rusty Tlingit’, pochodzi z „etnicznego” okresu mojej twórczości, czyli świeżo po studiach etnologicznych.

W swoich autorskich rzeźbach z metalu, unikam oczywistości czy też aktualnych trendów. Przede wszystkim stawiam na oryginalność i niepowtarzalność aby mój wysiłek nie zginął w tłumie projektów innych twórców czy też rzemieślników. Właśnie unikalność i charakterystyczny styl moich prac gwarantują Państwu wzrost ich wartości z biegiem lat. Rzeźba z metalu „Blaszany Baboma” jest częścią tego rozrastającego się dorobku twórczego a więcej o mnie znajdziecie Państwo w biogramie

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:

WYSOKOŚĆ – 100 CM

SZEROKOŚĆ – 30 CM

WAGA – 5 KG

Na zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów i w dowolnej technice, która by Państwu odpowiadała najbardziej.

Dopasowuje także projekty do zaproponowanego budżetu klienta. Jest to popularna forma zwłaszcza w przypadku instytucji samorządowych czy stowarzyszeń.

Odległość do potencjalnego klienta nie ma znaczenia. Moje rzeźby z metalu można zobaczyć na żywo w Bielsku-Białej i Kozach, ale znalazły swoje miejsca także u wielu kolekcjonerów w całej Polsce, Europie, Ameryce Północnej czy Australii.

Status: sprzedany