FORFICULA

rzeźba z metalu dariusz fluder
rzeźba z metalu dariusz fluder rzeźba z metalu dariusz fluder rzeźba z metalu dariusz fluder rzeźba z metalu dariusz fluder rzeźba z metalu dariusz fluder

Rzeźba z metalu Forficula (17.XI.2018) z kolekcji „Quadraginta”. Spośród wakacyjnych wspomnień z dzieciństwa związanych z naturą, są dwuznaczne relacje ze skorkami. Przypomniałem sobie o tych stworzonkach, kiedy moje skrzaty przyniosły mi do podziwiania dwa przestraszone osobniki, nad których specyficzną fizjonomią od ładnej godziny debatowali. Najwidoczniej nie posiadali wiedzy, którą ja w ich wieku zostałem oświecony. Otóż w przekazach ludowych, którymi również byłem indoktrynowany, skorki przedstawiane są jako podstępne owady, które zakradają się do ucha celem uszkodzenia słuchu.
Moje dzieciaki w czystości swoich osądów, potraktowały je jako ciekawe i przyjazne stworki. Skorki pospolite są pożytecznymi owadami polującymi na mszyce czy rybiki, ale również szkodnikami podżerającymi rośliny.
Podobno samiec posiada dwa penisy, bo często zdarza się że przy stosunku jeden odpada…Matka natura na wszystko znajdzie sposób! Dla spokoju zrobiłem samice.

W swoich autorskich rzeźbach z metalu, unikam oczywistości czy też aktualnych trendów. Przede wszystkim stawiam na oryginalność i niepowtarzalność aby mój wysiłek nie zginął w tłumie projektów innych twórców czy też rzemieślników. Właśnie unikalność i charakterystyczny styl moich prac gwarantują Państwu wzrost ich wartości z biegiem lat. Rzeźba z metalu „Forficula” jest częścią tego rozrastającego się dorobku twórczego a więcej o mnie znajdziecie Państwo w biogramie

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:

WYSOKOŚĆ – 20 CM
SZEROKOŚĆ –30 CM
WAGA – 7 KG

Na zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów i w dowolnej technice, która by Państwu odpowiadała najbardziej.

Dopasowuje także projekty do zaproponowanego budżetu klienta. Jest to popularna forma zwłaszcza w przypadku instytucji samorządowych czy stowarzyszeń.

Odległość do potencjalnego klienta nie ma znaczenia. Moje rzeźby z metalu można zobaczyć na żywo w Bielsku-Białej i Kozach, ale znalazły swoje miejsca także u wielu kolekcjonerów w całej Polsce, Europie, Ameryce Północnej czy Australii.

Status: dostępny