Madklingzercon Humanoid

głowa z metalu popiersie fantastyka scifi roots
głowa z metalu dariusz fluder

Rzeźba z metalu Madklingzercon Humanoid (I.2017) przedstawia postać Au Neutoahron, założyciela Zehnze Neutoahron, ze Świata Madklingzercon, będącego częścią osobliwości międzywymiarowej. Jako, że Świat ten póki co jest jedynie w mojej wyobraźni, mogę sobie pozwolić na kreowanie jego elementów a dokładniej mieszkańców z wytworami ich kultury materialnej i duchowej. A wszystko dla tego ażeby stworzyć przestrzeń, będącą rdzeniem, wspólnym mianownikiem dla rzeźb, które nie koniecznie pasują do naszego rzeczywistego Świata.

parnatras
Parnatras – kultowy miecz ludu Madklingzercon (twórczość własna)

Jak większość moich prac figuratywnych jest wyrzeźbiony ze stali spawanej (welding sculpture). Jest to technika, którą posługuje się część rzeźbiarzy-spawaczy. Nie należy mylić prac wykonanych tą techniką z odlewami z brązu, aluminium czy innych metali. Odlewy powstają z form wykonanych na podstawie rzeźb glinianych, następnie woskowych, zalewanych płynnym metalem (tzw. metoda wosku traconego).

Rzeźby spawane, które tworzę powstają z łączonych kawałków milimetrowej blachy. Używam do tego wyłącznie spawarki i szlifierek. Jest to bardzo czasochłonny proces. Wykonanie podobnego odlewu z brązu zajmuję 1/3 czasu, który muszę poświęcić na swoją technikę. Ale dzięki temu uzyskuję zamierzony efekt!

W swoich autorskich rzeźbach z metalu, unikam oczywistości czy też aktualnych trendów. Przede wszystkim stawiam na oryginalność i niepowtarzalność aby mój wysiłek nie zginął w tłumie projektów innych twórców czy też rzemieślników. Właśnie unikalność i charakterystyczny styl moich prac gwarantują Państwu wzrost ich wartości z biegiem lat. Rzeźba z metalu „Madklingzercon Humanoid” jest częścią tego rozrastającego się dorobku twórczego a więcej o mnie znajdziecie Państwo w biogramie

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:

WAGA: 7KG

WYSOKOŚĆ: 28 CM

Na zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów i w dowolnej technice, która by Państwu odpowiadała najbardziej.

Dopasowuje także projekty do zaproponowanego budżetu klienta. Jest to popularna forma zwłaszcza w przypadku instytucji samorządowych czy stowarzyszeń.

Odległość do potencjalnego klienta nie ma znaczenia. Moje rzeźby z metalu można zobaczyć na żywo w Bielsku-Białej i Kozach, ale znalazły swoje miejsca także u wielu kolekcjonerów w całej Polsce, Europie, Ameryce Północnej czy Australii.

Status: dostępny (wkrótce informacja gdzie można obejrzeć na żywo)