Myrmica (27.X.2018)

mrówka z metalu metalowa stalowa rzeźba myrmica rubra czerwona mrówka Dariusz Fluder

Rzeźba z metalu Myrmica (27.X.2018) z kolekcji „Quadraginta”. Pewnego lipcowego, upalnego przedpołudnia tegoż roku, wyszedłem z kawą przed swoje „atelier” zapalić papieroska. Ledwo się zdążyłem zaraczyć chmurą, w okolicach roboczego prawego buta, naznaczonego gorącą stalą, zauważyłem przemieszczający się dziwny obiekt! Była to mróweczka (myrmica) niosąca w żuwaczkach skrzydełko owada. Dzień był wietrzny, więc co podmuch przewracała się, podnosiła i tak w kółko, krocząc twardo do przodu ze skrzydełkiem w pionie niczym początkujący, aczkolwiek zawzięty windsurfer na Jeziorze Międzybrodzkim. Nie sposób więc było o tym niecodziennym widoku zapomnieć! A jako, że pryzmat wyobraźni głównie ze stali posiadam, nie inaczej jak z tego materiału powstał uchwycony moment tego spotkania.

Rzeźbę wykonałem we własnej technice z blachy stalowej. Jest to tzw. weldedsculpture. Przeznaczona jest do pomieszczeń.

W swoich autorskich rzeźbach z metalu, unikam oczywistości czy też aktualnych trendów. Przede wszystkim stawiam na oryginalność i niepowtarzalność aby mój wysiłek nie zginął w tłumie projektów innych twórców czy też rzemieślników. Właśnie unikalność i charakterystyczny styl moich prac gwarantują Państwu wzrost ich wartości z biegiem lat. Rzeźba z metalu „Myrmica” jest częścią tego rozrastającego się dorobku twórczego a więcej o mnie znajdziecie Państwo w biogramie

UWAGA! PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE! Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

PARAMETRY:

WYSOKOŚĆ DO WIERZCHOŁKA SKRZYDEŁKA- 56 CM

SZEROKOŚĆ (MAX. ROZSTAW ODNÓŻY) – 20 CM

WAGA – 27 KG

Na zamówienie wykonam dowolną rzeźbę w dowolnych rozmiarach, z dowolnych materiałów i w dowolnej technice, która by Państwu odpowiadała najbardziej.

Dopasowuje także projekty do zaproponowanego budżetu klienta. Jest to popularna forma zwłaszcza w przypadku instytucji samorządowych czy stowarzyszeń.

Odległość do potencjalnego klienta nie ma znaczenia. Moje rzeźby z metalu można zobaczyć na żywo w Bielsku-Białej i Kozach, ale znalazły swoje miejsca także u wielu kolekcjonerów w całej Polsce, Europie, Ameryce Północnej czy Australii.

Status: dostępny